از مشکل های اساسی دانش آموزان ،زمانی است که روی تست را می خوانند ولی متوجه روی تست نمی شوند و یا اینکه متوجه می شوند ولی وقتی به انتهای تست که می رسند،دچار تشویش می شوند و کلا سرنخ حل تست را گم می کنند.

صفحه روش تست زنی

 

همه ی ما از دوران دبیرستان این را از دبیران خود شنیده ایم که ۵۰ درصد حل تست یا سوال، به درست خواندن روی تست بستگی دارد.ولی هیچ وقت نگفتند که نحوه ی درست خواندن روی تست چگونه است؟ و این سوال همیشه در ذهن دانش آموزان باقیماند که چگونه باید روی تست را درست بخوانند؟

آیا اگر فقط روی مطالب کتاب مسلط باشیم کفایت نمی کند؟

اما امروز در فیزیک تلنت به این سوال پاسخ خواهم داد!!!

صفحه روش تست زنی

 

گام اول:

هنگام شروع خواندن تست،ابتدا یک نگاه سریع به روی تست بیندازید البته بدون فکر کردن. فقط متن را سریع بخوانید ولی هیچ فکری نسبت به حل و آنالیز آن نداشته باشید.

مزیت این کار در چیست؟ با این کار شما متوجه می شوید که این تست مربوط به کدام فصل است. حالا مغز به صورت اتوماتیک تمام اطلاعات شما را که در آن فصل فراگرفتید را در ذهنتان ردیف می کند.

حالا اوضاع کمی بهتر شد. الان یک نقشه کلی بدست آوردید.

گام دوم:

حالا شروع به خواندن دقیق صورت سوال کنید.قدم به قدم هر اطلاعات مورد نیاز در مسیر حل را که میبینید تیک بزنید و یا در گوشه صفحه بنویسید.دوباره پیش بروید اما توجه داشته باشید که به آخر تست نرسید. یک نقطه مانده به آخرین بخش سوال ، متوقف شوید. این نقطه آخرین نقطه صورت تست است. یعنی بعد از آن نقطه، ادامه و بخش آخر متن است. و در آخر آن یا علامت سوال وجود دارد و یا مجددا نقطه است.

گام سوم:

وقتی به آن نقطه رسیدید(یک نقطه مانده به آخر متن)، شروع کنید تمام اطلاعاتی را که تا آنجا بدست آورده اید را آنالیز و بررسی دقیق کنید.

گام چهارم:

بعد از آنالیز اطلاعات بدست آمده، آخرین بخش متن(که خواسته طراح در این قسمت مطرح شده) را بخوانید.حالا دیگر به راحتی آب خوردن، تست مربوطه را حل کنید. چون تمام اطلاعات را اصولی آنالیز کردیده اید و الان دقیقا میدانید که با خواسته تست چگونه باید مواجه شوید.

 

اقدامک:

لطفا همین الان به روش گفته شده ، چند تست حل کنید تا اثر بی نظیرش رو مشاهده کنید.

 

این یکی از روش های اصولی تست خواندن به سبک فیزیک تلنت بود. در مقاله های بعدی فوت و فن های بیشتری به شما آموزش خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *