تمرکز حواس

نویسنده فیزیک تلنت / نظر بدهید

همه ی ما میدانیم که اگر در حین مطالعه، به طور کامل حواسمان معطوف به مطالعه باشد و به اصطلاح تمرکز حواس داشته باشیم ، نتیجه خیلی خوبی را میتوانیم کسب کنیم.

 

در عصر حاضر ، داشتن تمرکز حواس هنگام انجام کاری ، تبدیل به یک آرزو شده است. به قدری فکر و خیال های متعددی در سر افراد وجود دارد که دیگر جایی برای تمرکز حواس نمی ماند. می توان این افکار و خیالات را به یک راه پر پیچ و خم با بن بست های متعدد تشبیه کرد  و مرکز این راه پر پیچ و خم را تمرکز حواس  فرض کرد. به شکل زیر توجه کنید:

باید با کنار زدن راه های بن بست و پیدا کردن راه درو به مقصد برسیم. با این تفاوت که مقصد ما در اینجا تمرکز حواس است. باید موانع را کنار بزنیم تا به هسته مرکزی برسیم.اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه؟ چگونه می توان یک راهکار کاربردی را فراگرفت تا به وسیله آن بتوان به تمرکز حواس دست یافت؟

 

در فیزیک تلنت قرار است راهکاری خاص و بی نظیر را آموزش دهیم. قرار نیست مطالبی را که تا الان از زبان افراد به ظاهر مشاور شنیده اید را دوباره تکرار کنیم. چرا که بیشتر این روش ها ، بی اساس و غیرکاربردی هستند. اما در اینجا قرار است روشی نو ، جدید و عالی ای را به شما آموزش دهیم که از نتیجه انجام این روش ، شگفت زده خواهید شد.

 

نوشتن دیوانه وار:

تمرکز حواس

شاید عنوان این روش و تمرین برایتان عجیب باشد ولی باید بگویم که درست خواندید،««نوشتن دیوانه وار»».با انجام این تمرین به شکلی که برایتان خواهم گفت، موانع ذهنی شما به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت و از تمرکز حواسی که بدست خواهید آورد ، لذت خواهید برد. بدون اتلاف وقت بریم که ببینیم قضیه از چه قرار هست.

 

روش انجام تمرین:

تمرکز حواس

آخر هر شب ، زمانی که می خواهید به رختخواب خود بروید ، کنار رختخواب یا بالای سرتان یک دفتر و خودکار قرار دهید. صبح که بیدار شدید ، اولین کاری که انجام می دهید این است که دفتر را باز می کنید و شروع می کنید به نوشتن.بدون هیج تفکر.قرار نیست جملات حکیمانه،قصار و پندآموز بنویسید.اگر اینطور بود می گفتم که هر صبح یک انشا زیبا بنویسید.ولی در این تمرین فقط باید بنویسید.هر چه که مغزتان ترشح می کند،بدون فکر کردن به اینکه نوشته تان خوب است یا بد،فقط بنوسید.هدف این تمرین تخلیه ذهن است.توجه داشته باشید که در طول نوشتن اجازه ندارید که دست خود را از روی کاغذ جدا کنید،باید پیوسته روی کاغذ باشد و بنویسید.توجه کنید که هر صبح باید بتوانید یک صفحه بنویسید.فرقی نمی کند که درباره چه چیزی،درباره هر چیزی می تواند باشد.این نوشته ها می تواند درباره تمام افکار و وقایع منفی زندگی تان  و …. باشد.اما توجه داشته باشید که هرچه که می نویسید را بدون تفکر و بدون انتخاب کلمه بنوبسید.شما فقط دستتان را روی کاغذ حرکت دهید و بگذارید که بداهه گویی مغزتان دست شما را هدایت کند. بگذارید هر چه که می خواهد تراوش کند،هر چه که می خواهد.

دوره انجام این تمرین ۳۰ روز است .بعداز گذشت ۳۰ روز چنان تغییری در شما ایجاد خواهد شد که حیرت زده می شوید.

حتما این تمرین باید صبح ها و بلافاصله بعد از بیدار شدن انجام شود.

ممکن است از یک جایی به بعد حس کنید که دیگر چیزی به ذهنتان نمی رسد و نمی توانید بنویسید.این همان جایی است که این تمرین می خواهد اثر خود را بر روی شما بگذارد.از اینجا به بعد است که تاثیر اصلی شروع می شود.پس اگر به این مرحله رسیدید دست از تمرین نکشید و سعی کنید که بنویسید. تا روز سی ام مداومت کنید تا نتیجه عالی این تمرین را ببینید.

فقط یک توصیه مهم:««بعد از نوشتن صفحات در هر صبح،برگه ها را منهدم کنید تا دست کسی نیفتد.چون ممکن است به تیمارستان زنگ بزنند!!!»»

 

این تمرین ،هم باعث تمرکز حواس در حین انجام مطالعه می شود ،هم به نوعی مدیتیشن است زیرا موانع ذهنی و حال بد را از شما دور می کند و به روی کاغذ منتقل می کند.

این روش و تمرین،روش تمام افراد موفق در سراسر جهان است،پس با خیال راحت این تمرین را شروع کنید و یقین داشته باشید که نتیجه فوق العاده ای در انتظار شماست.

 

نوشتن ،سلاح قدرتمند تمام افراد موفق است.پس چرا شما به این سلاح قدرتمند مجهز نشوید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *